Lampy solne

W otaczającym nas powietrzu jony istnieją nieprzerwanie, lecz zmiany w ich koncentracji lub stosunek molekuł naładowanych ujemnie do naładowanych dodatnio może mieć istotny wpływ na organizmy żywe. Niedostatek jonów ujemnych może być przyczyną wielu komplikacji w życiu ludzi, jak np. infekcji dróg oddechowych u pracowników biurowych oraz złego samopoczucia, wywołanego niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wykonana z kryształu soli jest naturalnym jonizerem powietrza, który efektywnie podnosi poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach. Efekt jonizacji powietrza przez sól, wynika z odkrytych już wiele lat temu jej właściwościach fizykochemicznych. W lampach solnych efekt jonizacji jest dodatkowo zwiększony poprzez rozgrzanie kryształu soli znajdującą się wewnątrz żarówką. Dzięki temu lampa solna poprawia jakość naszego otoczenia, a tym samym naszego samopoczucia.

 

Sól kąpielowa i kosmetyki pielęgnacyjne na bazie soli i naturalnych mydeł

Od najdawniejszych czasów znano wybitne właściwości soli. Najstarsze receptury uwzględniały jej obecność w kosmetyce i leczeniu. Sól wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków, ale też sama w sobie ma działanie kosmetyczne - dodaje się ją do kąpieli, używaw formie peelingu.
Sól kąpielowa poprzez zawartość licznych minerałów poprawia odprężające i odżywcze walory domowej kąpieli, będąc elementem wspomagającym odnowę biologiczną i wypoczynek. Wykazuje działanie pielęgnacyjne i odżywcze. Kąpiel wpływa na zmniejszanie się cellulitu, poprawę jędrności oraz pobudzenie ukrwienia skóry.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo sól kąpielową, peelingi, płyny do kąpieli, sole inhalacyjne i inne produkty.